8.7 /10
6 8701 Ocen

Oceń ten film:

Informacje o filmie:

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia cały film to piąta odsłona cyklu Indy, w której Harrison Ford wraca jako tytułowy bohater. Historia opowiada o aferze związanej z amerykańskim rządem i dawnymi nazistami, którzy pomagają im w wyścigu w kosmosie w 1969 roku. Indy rekrutuje swoją chrześniaczkę (Pheobe Waller-Bridge) do kolejnej wyprawy przeciwko nowemu złoczyńcy. Podobnie jak w poprzednich częściach, można się spodziewać przemocy w akcji i przerażających elementów, które mogą być zbyt trudne dla młodszych dzieci.

Przyjacielska podróż przez nostalgiczne wspomnienia i pożegnanie postaci.

Reżyser James Mangold zapewnił, że ostatni występ Harrisona Forda jako Indiany Jonesa będzie połączeniem zabawnych scen z poważnymi, zanim postać zostanie pożegnana. Mangold ma doświadczenie w pożegnaniu bohaterów, w tym samodzielny film „X-Men” „Logan”. Chodzi o to, aby „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” połączyła nostalgiczne wspomnienia z charakterystycznym humorem Spielberga. Mangold powiedział do Entertainment Weekly, że nie ma złudzeń, iż jego zadanie polegało na wytworzeniu z Indiany Jonesa czegoś w rodzaju lamentu, zamiast humoru. Zdaniem reżysera, ich celem jest zrównoważenie realistycznego i szczegółowego obrazu tego, gdzie postać znajdowałaby się w swoim życiu, z jednoczesnym kontynuowaniem tego, czego obiecuje nasz tytuł filmu - igraszki, przygody, akcji i rycerstwa, a także pościgów i wymyślnych rozwiązań trudnych sytuacji.

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia cały film cda - Jak wypowiada się sam reżyser?

Mangold dalej mówił: „Zawsze jestem zafascynowany ideą bohatera, który wkracza w zachód słońca. Jak bohater radzi sobie, gdy świat już nie jest dla niego przyjazny? Uważam, że warto przyjrzeć się klasycznym postaciom w świetle współczesnego światopoglądu”. Ford powraca do roli „łajdaka, który jest również bohaterem”, ostatni raz wcieli się w niego w „Dial of Destiny” z konca lat 60. i zimnej wojny. „Musisz bardzo uważać, jak przesuwasz postawę charakterystyczną dla kapelusza czarnego do bardziej złożonego wieku” – stwierdził Mangold.

Do obsady wchodzą również Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Shaunette Renee Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook oraz Mads Mikkelsen. Mikkelsen chwalił koncepcję reżysera Mangolda jako "tę samą wizję" dla serii, określając film jako "coś, co wygląda na film Stevena Spielberga". Aktor powiedział na początku tego roku, że "często odwołują się do pierwszego i drugiego filmu tworząc ten pierwotny klimat, pierwotnego Indiana Jonesa, coś głębszego i bardziej epickiego". Seria "Indiana Jones" rozpoczęła się od "Poszukiwaczy zaginionej Arki" z 1981 r., a następnie "Świątyni Zagłady" i "Ostatniej Krucjaty". Ford wystąpił w roli głównej we wszystkich pięciu filmach.

Dobre serwery ani razu się cały film nie zaciął , lepiej trafić nie mogłem

Podobne bajki:

  • Iniemamocni 2 HDRip
  • Pogromcy duchów Dziedzictwo PL
  • Untitled Indiana Jones Project
  • Kocham cię, tęsknię, mam nadzieję zobaczyć cię zanim umrę