8.7 /10
1 9371 Ocen

Oceń ten film:

Informacje o filmie:

Coco to amerykański film animowany wyprodukowany przez Pixar Animation Studios i wydany przez Walt Disney Pictures. Film jest oparty na oryginalnym pomyśle Lee Unkricha. Wyreżyserowany przez jego samego i Adriane Molinę. Coco cały film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków za styl wizualny, poruszającą historię i wierność meksykańskiej kulturze. Zdobył dwie nagrody Akademii, za najlepszy film animowany i najlepszą oryginalną piosenkę, a także nominację do Złotego Globu dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego. Można go obejrzeć w wersji po polsku na CDA.

Kultura meksykańska ,która porywa nas w bajce Coco

"Coco" to amerykański film animowany, który bluszczy swoją muzyką, tańcem i humorem, zapewniając rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To pierwszy oryginalny film Pixara od czasu "Inside Out" z 2015 roku. Mimo dynamicznej ekspansji filmów animowanych, niewiele produkcji chętnie podejmuje ciężką kulturową tematykę. Coco cda jest przykładem tego, jak skutecznie splatać wątki kulturowe w fascynującą i szczerą historię, w świecie, w którym filmy za darmo dla dzieci często skupiają się na zadowalaniu widzów prostym humorem i szczęśliwymi zakończeniami.

Akcja coco rozgrywa się w Meksyku podczas Día de Muertos (Dnia Zmarłych). To coroczne wielodniowe święto poświęcone ku czci zmarłych i pamięci o ich życiu. Film opowiada o Miguelu, młodym muzyku, który stara się znaleźć akceptację swojej rodziny dla swojej miłości do muzyki. Kiedy podróżuje po Krainie Umarłych, zdaje sobie sprawę, że jego pasja do muzyki nie tylko uratuje go przed zniknięciem z pamięci rodziny, ale także pomoże mu odkryć, kim naprawdę

Pixar przedstawia historię imigracji i korzeni w Stanach Zjednoczonych. Wrażliwy kulturowo i dokładny dzięki latom badań i współpracy z ekspertami od tradycji i kultury meksykańskiej. Przypomina, że ​​nigdy nie wolno nam zapominać o naszych korzeniach. Niezależnie od naszego pochodzenia czy aktualnej lokalizacji.

Bajka Coco to jedna z najlepszych produkcji Pixara!

Coco to jeden z najbardziej udanych filmów Disney / Pixar, Oczywiście nie zapominając o hitcie z 2013 roku czyli Kraina lodu . Oprócz tego Budzi też emocje w inny sposób: Coco cały film został oskarżony o zawłaszczenie kulturowe przez przedstawicieli społeczności meksykańskiej w USA.

Filmy animowane Pixara słyną z niesamowitej grafiki, wyrazistych kolorów, robiącej wrażenie akcji i wspaniałych postaci. Są idealne dla każdego, bez względu na wiek. W najlepszych filmach animowanych każdy znajdzie coś dla siebie. Mądre przekazy, które są źródłem refleksji nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, świadczą o ich wyjątkowości. Produkcje te dotykają spraw uniwersalnych, które nie kończą się na dzieciństwie i wciąż poruszają aktualne problemy. Filmy animowane z perspektywy czasu mogą wydawać się zbyt banalne, ale zawsze miło jest przenieść się na chwilę do baśniowego świata. Jednym z takich filmów jest własnie "Coco"

Czy będzie kontynuacja Coco ? co mówią plotki ?

Premiera filmu Coco cda pl skłoniła scenarzystę Adriana Molinę do wypowiedzi na temat możliwej kontynuacji. Molina potwierdził, że Pixar rozmawiał o tym z kierownictwem Disneya. Nie ujawnił jednak szczegółów dotyczących fabuły ewentualnej kontynuacji. W odpowiedzi na spekulacje dotyczące losów postaci Ernesto po tym, jak został on wymazany z istnienia, Molina powiedział: "Zdecydowanie nie podchodzimy do tego tak, jak 'teraz opowiedzieliśmy tę historię'. To będzie temat do rozmowy, ponieważ byłoby dziwne, gdybyśmy w ogóle o tym nie rozmawiali". Disney jeszcze nie potwierdził planów na Coco 2.

Według niektórych mediów planowana jest kontynuacja filmu. Prawdopodobnie pod nazwą Coco 2: Powrót do świata żywych. Film ma trafić do kin w 2022 roku. Fabuła natomiast ma się skupic na córce Miguela, która po odesłaniu do krainy żywych jest zdeterminowana, by odnaleźć swojego ojca.

Jako rodzic i wychowawca uważam, że cała bajka Coco jest wspaniała lekcją do uczenia dzieci empatii i wrażliwości. Daje nam możliwość zastanowienia się, jak czujemy się za każdym razem, gdy Ernesto naśmiewa się z Miguela lub gdy Miguel wyrusza się po usłyszeniu głosu matki śpiewającej „Aurora”.

Coco w wersji po polsku to nie tylko świetna rozrywka dla całej rodziny, ale mądra bajka przekazująca dobre emocje. Może być piękną lekcją, zwłaszcza jeśli oglądaniu ich towarzyszy rozmowa o przeżyciach występujących w nich postaci.

Pixar stworzyło świetną okazję do rozmowy z dziećmi o miłości, dobroci, emocjach, ich marzeniach i rodzinnych tradycjach. To ważny temat, zwłaszcza dla dzieci , którzy dopiero wkraczają w świat. Historia Coco film cda to nie tylko piękna historia, która uczy kochać i doceniać swoich bliskich. To także sugestia, że warto budować relacje z tymi, na których nam zależy.

Niesamowite kolory , folklor oraz muzyka w Coco

Twórcy osadzili akcję w barwnym świecie meksykańskiego folkloru, podczas Dia De los Muertos – meksykańskiego święta zmarłych, niezwykłego dla polskiej wyobraźni i wpisanego na listę dziedzictwa niematerialnego UNESCO. To także ważna zaleta filmu pokazującego, jak uniwersalne wartości ludzkie są niezależne od różnic kulturowych.

To świetny film. Był tak doby, że musiałem poświęcić chwilę i zanurzyć się w to wszystko. Animacja była niesamowita, muzyka była idealna, a fabuła doskonała. Nie mogę powiedzieć wystarczająco więcej o coco cała bajka. Jeśli go nie widzieliście, gorąco polecam. Nasza strona oferuję ogladanie Coco za darmo. Odtwórz player i oglądaj online już teraz.

Historia, która poruszy twoje serce i zainspiruje twoją duszę

Animacja w „Coco” jest oszałamiająca wizualnie, ze skomplikowanymi szczegółami i żywą paletą kolorów, która ożywia świat. Ścieżka dźwiękowa, zawierająca oryginalne piosenki i tradycyjną muzykę meksykańską, dodaje filmowi emocjonalnej głębi i podnosi narrację. Bohaterowie są bliscy i sympatyczni, od determinacji i pasji Miguela po mądrość i miłość jego prababki Coco. Występy aktorów głosowych nadają bohaterom głębię emocji, sprawiając, że czują się jak prawdziwi ludzie. Podsumowując, „Coco” to film, który pozostawi trwałe wrażenie na widzach w każdym wieku. To chwytająca za serce opowieść o rodzinie, kulturze i podążaniu za marzeniami, która zainspiruje Cię do pogoni za własnymi pasjami i przypomnienia o znaczeniu rodziny i tradycji. To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto szuka filmu, który poruszy jego serce i zainspiruje jego duszę.

kurde dzięki myślałem ,ze nigdzie tego filmu nie ma. Dłubie już w Internecie godzinę za tym filmem bo słyszałem ze bardzo dobry. I dobrze mówili.. bardzo dobry i warto go zobaczyć. Cały film online znalazłem dopiero tutaj

Podobne bajki:

  • Nasze magiczne Encanto HDRip
  • Miłość bez końca HDRip
  • Kubuś Puchatek: Krew i miód HDRip
  • Naprzód HDRip